Informace k focení - Fotoateliér Klimkovice

Jak, v čem, kdy a koho?

Fotografie novorozeňat:
Ideální dobou pro focení čerstvě narozených miminek je do 3 týdnů od narození. Miminka spí a není potřeba řešit pohledy „nikam“.

Sebou doporučuji vzít např. dečky, čepičky, látkové pleny (pokud máte), dále přebalovací potřeby, a také, pokud chcete společnou fotografii s miminkem – raději vícero triček – nikdy nevíte, kdy se stane „nehoda“. Výběr nechám na Vás, nejlépe se ovšem na takovéto fotografie hodí nahé tělo, bílé/černé tričko.

Fotografie batolat:
Dalším obdobím je doba, kdy miminko pase koníčky.

Sebou věci potřebné k přebalení – oblíbené hračky – pokud již jsou, a také pokud máte zajímavé módní doplňky a oblečení (šatičky, rifle, košile, klobouky, kravaty…).

Fotografie menších dětí:
I v tomto období doporučuji oblíbenou hračku, holčičkám sukýnky, šatičky, chlapečkům kraťásky, košile … ovšem nemusíte sebou brát celou skříň, ze zkušenosti vím, že děti převlíkání zrovna nemilují.

Fotografie větších dětí:
….spousta dětí v tomto věku má již své koníčky – takže neváhejte sebou vzít – baletní sukýnku a špičky, hokejku, tenisovou pálku …

Fotografie těhotných:
Hodit se Vám bude hezké spodní prádlo, těsné trička, volné šaty, zkrátka vše, v čem se cítíte pohodlně a krásně.

Fotografie rodinné:
Nejlépe fotografie vynikne, když budete mít stejné oblečení, např.rifle a jednobarevná trička, proužkovaná trička, ale i zde platí, pohodlnost nade vše.